Никола Цолов завърши на пето място в основното състезание от втория кръг на сезона във Формула 3 в Бахрейн. Българинът, който в събота спечели спринта на пистата "Сахир", кара с износени гуми, но въпреки това спечели три позиции спрямо стартовата си и имаше най-доброто темпо сред всички пилоти във втората половина от състезанието.
Пилотът на Кампос Рейсинг стартира предпазливо и загуби една позиция. Постепенно обаче той започна да напредва, като направи три изпреварвания и стигна до шестото място. В началото на 19-ата обиколка Цолов изпревари и Чарли Вурц, за да стигне до петото място.
Победител стана бразилецът Рафаел Камара от Трайдент. Той потегли от полпозишън и с изключение на няколко завоя в първата обиколка, водеше през цялото време. Втори е Калъм Войсин (Родин Моторспорт), а трети Тим Трамниц (МП Моторспорт).
Цолов добави още 10 точки към актива си и вече има 23, като е на пето място в генералното класиране след първите два кръга.