Германия победи като гост Италия с 2:1 в първа плейофна 1/4-финална среща от турнира Лига на нациите.

В Милано Бундестима стигна до успеха след обрат през втората част, след като на почивката изоставаше с 0:1.

С гол на Сандро Тонали в 9-ата минута, негов втори за националния тим на Италия, "скуадра адзура“ дръпна в резултата.

През първата част домакините тактически оставиха владеенето на топката за Бундестима, като успяха да стигнат до по-опасните положения за гол, едно от които Тонали реализира.

Силни изяви на вратата на Бундестима имаше играещият за трети път в официален мач с националната фланелка на Германия Оливър Бауман.

След почивката Германия вдигна оборотите и още в 49-ата минута резервата Тим Клайндийнст завърши задължаващо подаване на Йозуа Кимих с гол за 1:1.

Последваха още няколко впечатляващи намеси на вратата на Германия на Бауман, за да се стигне до 76-ата минута, когато Леон Горецка вкара за пълния обрат и 2:1 за Германия.  Асистенцията отново бе на Кимих.

Реваншът е в Дортмунд на 23 март.