ЦСКА 1948 разби с разгромното 5:0 Ботев (Пловдив) след полувреме игра в среща от 25-и кръг на Първа лига.

Двубоят се проведе на стадион "Христо Ботев" в "града под тепетата".

Резултатът откри бразилският халф Талиш в 38-ата минута. Само 3 по-късно Петър Витанов покачи на 2:0.

За домакините гръкът Константинос Балоянис си изкара жълт картон в 31-ата минута, което ще го лиши от участие в следващия мач на тима. В добавеното време на първата част Ботев остана и с човек по-малко след като директен червен картон получи Янис Карабельов.

През второто полувреме, в рамките на 3 минути, украинецът Евгений Сердюк вкара нови 2 гола за столичани (47' и 49'), а крайното 5:0 оформи Талиш в 66-ата минута.

Шокът за "канарчетата" е пълен. Тимът беше на втора позиция във временното класиране преди Нова година, но от 19-и декември насам е в ужасяваща серия от 14 мача без успех (включително и приятелски мачове).

Пловдивчани се свлякоха до 4-а позиция с 42 пункта. ЦСКА 1948 са вече 10-и с 31 пункта като имат 3 победи в последните 4 мача в Първа лига.