Световният номер 2 Александър Зверев отпадна изненадващо още на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "АТП 250", който се провежда в Буенос Айрес, Аржентина.

Германецът падна след обрат от 5-ия поставен в основната схема и представител на домакините Факундо Серундоло с 6:3, 3:6, 2:6.

Двубоят продължи 2 часа и 20 минути.

Водачът в схемата поведе с 6:3 и проби във втория за 2:1, но след това играта му рухна благодарение и на силната такава на опонента му, който до края на срещата даде едва 4 гейма на олимпийския шампион на сингъл от Токио.

Това беше втори успех от две срещи за Серундоло срещу Зверев като той е един от малкото играчи с положителен баланс срещу германеца.

В битка за място на финал представителят на домакините ще срещне испанеца Педро Мартинес, който също сътвори изненада, надигравайки 3-я в схемата Лоренцо Музети от Италия.