Спартак (Плевен) победи Левски с 96:81 (23:24, 18:18, 29:18, 26:21) точки като гост в София в среща от четвъртия кръг в Sesame Националната баскетболна лига.

"Сините" спечелиха първата четвърт, а в почивката след втората четвърт водеха с 42:41 точки, но силни втори две четвъртини донесоха успеха на Спартак.

Американците Трей Холоуел, Дерек Кълвър и Крис Кийлинг бяха най-резултатни за победителите Първият вкара 23 точки, вторият оформи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби, а Кийлинг също направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 асистенции.

За Левски Андон Вачев завърши със 17 точки, Димитър Маринчешки се отчете с 16.

Победата бе втора поредна за плевенчани, които вече са с актив 2-1. "Сините" допуснаха втора поредна и общо трета загуба, като продължават с баланс от 1 успех и 3 поражения.