Олимпиакос, с Александър Везенков в редиците си, регистрира първа загуба от началото на редовния сезон в баскетболното първенство на Гърция.

В дербито на 4-ия кръг на шампионата тимът от Пирея загуби в залата си от Панатинайкос със 71:78 точки (23:23, 15:25, 17:14, 16:16).

Много силна втора четвъртина за "детелините“ предреши изхода от мача. За Панатинайкос това е четвърти успех за сезона.

Спортист №1 на България за 2023 година влезе в ролята си на лидер на Олимпиакос. За 33:05 минути на площадката Везенков наниза 19 точки, като добави в актива си и 7 борби и 1 асистенция. С 15 точки му помогна Еван Фурние. С 14 мачът завърши Моузес Райт.

За Панатинайкос американският гард Кендрик Нън реализира 25 точки. Лоренцо Браун се отчете с 18 точки.

Двата тима остават на първите две места, като Панатинайкос има точка аванс пред Олимпиакос.

В следващия си мач от първенството Везенков и компания гостува на АЕК Атина на 3 ноември. Панатинайкос домакинства в същия ден отбора на Промитеа.