Старши треньорът на Реал Мадрид - Карло Анчелоти, говори след тежкото поражение на неговия тим от Барселона. Първото за сезона "Ел Класико" завърши 4:0 за гостуващите каталунци.

"Резултатът не отразява случилото се. Те заслужаваха да спечелят, но мачът беше равен до първия гол. Трябва да се поучим от това. Самокритиката е фундаментална. Но нека не хвърляме всичко в коша – първото полувреме беше добро. Последният път, когато загубихме с 0:4 у дома от Барселона, спечелихме Ла Лига и Шампионската лига. Няма да спрем да се борим. Мбапе имаше шансове да отбележи, на два пъти бе и в засада. Но това е нормално, когато съперникът играе с толкова изтеглена напред защита. Не мисля, че резултатът отговаря на показаното на терена. Ние не успяхме да поведем, а те го направиха. До първия гол мачът бе равностоен и дори ние имахме повече шансове. Със схема 4-4-2 смятам, че стояхме добре през първото полувреме“, заяви италианецът.