Росица Денчева отпадна в полуфиналите на турнира в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара. 17-годишната българка отстъпи пред представителката на домакините Никол Фоса Уегро с 4:6, 6:4, 4:6 за 3 часа и 11 минути. Преди седмица италианката спечели титлата в Санта Маргерита ди Пула от същия ранг.

Преди този мач Денчева постигна 3 поредни успеха при само един загубен сет.

Сънародничката ни поведе с 2:0 в първия сет, но взе само два от следващите 8 гейма за 4:6. Във втората част тя изостана с 0:2, но направи обрат за 4:2. Денчева допусна изравняване при 4:4, но взе следващите два гейма, а с това и сета след 6:4.

В третата решителна част родната тенисистка навакса пасив от 1:3 до 3:3. Българката изостана след това с 3:5, а при този резултат спаси два мачбола и успя да намали на 4:5. След това италианката успя да затвори сета на собствен сервис и постигна девета поредна победа.