Дея спорт продължава успешното си представяне от началото на сезона. Съставът, воден от Франческо Кадеду, надви като гост Монтана с 3:1 гейма (25:16, 25:19, 22:25, 25:19) във втория кръг на първенството в зала "Младост“.

Бургазлии записаха втори чист успех, след като на старта надиграха Хебър с 3:0.

Категоричната победа ги изведе на върха, като оглавиха временното класиране преди изиграването на всички срещи от кръга. Прекият им конкурент за челото Левски приема Нефтохимик утре.

Дея демонстрира, че през този сезон има дълга скамейка и взаимозаменяеми състезатели. Отсъствието на опитни играчи не се усеща в такава степен, като останалите се справят по-най добрия начин на игрището. Бургазлии играха събрано и подредено. Разпределителят Константин Нечев дирижираше играта и показа, че може да замести Георги Братоев. Дея показа, че има стабилен диагонал, а Кардосо и посрещачът Ламанец направиха силен мач.

Монтана този път не успя да покаже силното присъствие на свой терен, където е неудобен съперник и трудно превземаем.

Преди началото на срещата бразилецът от Монтана Бруно Рубо получи наградата си за един от двата най-добри центрове през миналия сезон.

Стартови състави:

Монтана: Ито Хироки, Василий Молотков, Калоян Балабанов, Калоян Вълчинов, Николай Колев, Бруно Рубо - Калоян Ботев-либеро (Стоян Алексов, Георги Елчинов)

Дея Спорт: Константин Нечев, Патрик Ламанец, Димитър Василев, Жонатас Кардосо, Николай Николов, Виктор Бабуджа - Кристиян Петров-либеро (Валентин Братоев)

За пореден мач бургазлии бяха без основния разпределител Братоев и централният блокировач Теодор Тодоров. Братоев е с проблем с гърба, а Тодоров втора седмица е с вирус. Въпреки това гостите тръгнаха силно и започнаха да диктуват нещата. Гостите тръгнаха с 3:1 и 5:2, а разликата продължи да расте, като стана 17:11. На два пъти Монтана стопяваше пасива си, като го намали на 2 точки (11:13), а вторият път 14:18, но това бе всичко. Дея доминираше и затвори гейма с голяма разлика.

Втората част тръгна по-равностойно. Домакините се поотърсиха от напрежението и играта им стана по-ефективна. Двата отбора заиграха равностойно до десета точка. След това гостите отново пробиха посрещането на монтанчани и се откъснаха. При 20:15 на сервис влезе Валентин Братоев, като след неговото изпълнение Дея направи серия от точки и затвори безпроблемно гейма.

В третата част Монтана показа възможностите си. Подобри посрещането, увеличи % успеваемост в атака и това се отрази, като поведе със 17:14. Дея не се предаде и намали на точка. В сублимния момент при 22:23 Монтана този път устоя на атаките и затвори гейма, след успешна атака на Калоян Балабанов.

Мечтите на публиката за обрат бързо посърнаха. В четвъртия гейм след известна равностойност, Дея отново се откъсна с 3 точки - 13:10. Това бе преломен момент, гостите запазиха преднината и затвориха двубоя с крайното 3:1.