Първа победа постигна ЦСКА във втория кръг от Суперлигата. Възпитаниците на Александър Попов взеха 3 точки при домакинството на Берое след 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:20, 25:15).

Домакините показаха много по-добро лице и дадоха да се разбере, че тепърва ще надграждат. "Червените" можеха да вземат и чист успех, но пропуснаха добри ситуации да обърнат развоя на втория гейм.

ЦСКА демонстрира доволна защита и посрещане, както и атака. "Армейците" проявиха разнообразие в нападение, а за това свидетелстват 19-те точки на Страхиня Бързакович (3 блокади, един ас), 14-те на Николай Пенчев (3 аса, един блок), както и по 10 от Християн Великов (3 аса) и Стефан Чавдаров (две блокади, един ас).

Столичани са седми с 3 точки, колкото има и Берое, който е 6-и заради по-добрите си показатели в геймово съотношение.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Нефтохимик 2010. Мачът е на 30 октомври в зала "Бойчо Брънзов“.