Гръцкият шампион ПАОК (Солун) завърши 2:2 с чешкия гранд Виктория (Пилзен) в среща от основната фаза на Лига Европа.

Двубоят се игра на стадион "Тумба" във втория по население гръцки град.

Капитанът на националния ни отбор Кирил Десподов бе резерва, но след влизането си в игра в 65-ата минута, заемайки мястото на напусналия Тайсон, раздвижи играта на домакините, а в 84-ата асистира за попадението на Тисудали.

Преди това Виктория бяха повели с 2:0 през първата част след голове на Хавел и Витра, а попадение на Аду от гостите бе отменено от ВАР поради засада.

Дуех от гостите бе изгонен в 70-ата, а в продължението Абдул-Рахман Баба донесе трочката на ПАОК, малко след което треньорът на гсотите бе изгонен.

След равенството ПАОК са 30-и с 1 точка от 3 мача. Пилзен са 18-и с 3 равенства и 3 точки от 3 двубоя.