Нидерландският гранд Аякс победи азерския шампион Карабах в Баку в среща от основната фаза на Лига Европа.

Двубоят се игра на стадион "Тофик Бахрамов" в столицата на бившата съветска република.

Домакините останаха с човек по-малко още в 15-ата минута след като бразилецът Жулио Ромао си изкара директен червен картон след брутално спъване на противников играч.

Гостите поведоха в 36-ата минута когато Вуут Вегхорст подаде на Кенет Тейлър, а той откри резултата.

Вегхосрт покачи след точно изпълнена дузпа в 74-ата, а крайното 0:3 оформи Акпом в 77-ата.

Домакините доиграха мача с 9 души след като Джафаркулиев бе изгонен в 79-ата минута след втори жълт и респективно червен картон.

С успеха Аякс се изкачиха временно на върха в подреждането със 7 точки. Карабах са последни (36-и) с 3 поредни загуби и 0 точки.

Припомняме, че Карабах отстрани Лудогорец в квалификациите на Шампионска лига през този сезон.