ЦСКА победи гостуващия тим на Ботев Враца с 2:0 в мач от 13-и кръг на Първа лига.

Точни за "Армейците" на Националния стадион "Васил Левски" бяха Годуин Коялипу в 42' след асистенция на Станислав Шопов и Матиас Фаетон в 80'.

Старши треньорът на домакините Александър Томаш бе принуден да направи три принудителни смени, две от които още през първата част. Вратарят Густаво Бусато бе ударен с коляно в главата от противников играч в началните минути на двубоя. На негово място се появи Иван Дюлгеров, а бразилецът бе откаран моментално в болница с линейка, след като получи медицинска помощ на терена в продължение на 5 минути.

Джейсън Локило също напусна терена след половин час игра заради травма в коляното, а на негово място влезе Иван Турицов. В началото на второто полувреме Мика Пинто също бе заменен принудително заради мускулна травма и на негово място се появи Християн Петров.

"Червените" заемат 11-о място във временното класиране с 13 точки, докато възпитаниците на Христо Янев са на предпоследната 15-а позиция с 4 точки по-малко.