Френският Лил победи след обрат от 0:1 на 3:1 Атлетико (Мадрид) като гост в среща от трети кръг на основната фаза в Шампионска лига.

Двубоят се игра на стадион "Метрополитано" в испанската столица.

Световният шампион със състава на Аржентина Хулиан Алварес откри резултата. Той бе точен в 8-ата минута.

Гостите обаче отвърнаха през втората част. Първо косоварският национал Едон Жергова изравни в 61-ата след пас на Тома Мюние.

Обратът сътвори Джонатан Дейвид. Канадският национал отбеляза от дузпа в 74-ата минута. Той бе точен и в 89-ата за крайното 3:1.

Припомняме, че в предходния кръг Лил сътвори сензацията, надигравайки актуалния европейски клубен и испански шампион Реал Мадрид с 1:0.

С успеха французите влиза в "Топ 16" като имат 2 успеха, 1 поражение и 6 точки за момента. Атлетико са 26-и с едва 3 точки от 2 загуби и 1 победа.