Барселона победи като  домакин Байерн с 4:1 в мач от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

На Олимпийския стадион в Барселона Рафиня се разправи с тима от Мюнхен, като наниза хеттрик за по-малко от час игра.

Бразилецът откри още в 57-ата секунда, което е най-бързият гол, допуснат от Байерн в Шампионска лига. Предишният рекорд бе от 2010 година, когато Уейн Руни вкара за Манчестър Юнайтед на Байерн в 63-ата секунда.

В 10-ата минута Хари Кейн вкара за Байерн, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак Кейн успя да изравни, като в 18-ата минута бе точен за 1:1.

В 36-ата минута Байерн отново поведе, като голмайстор бе бившият нападател на тима от Мюнхен Роберт Левандовски. Това бе и първи гол за поляка във вратата на Байерн след като си тръгна от клуба от Мюнхен.

В 45-ата минута, с втория си гол в мача, Рафиня направи 3:1. Асистенцията бе на младока Марк Касадо.

След почивката превъзходството на Барселона продължи.

В 56-ата минута Рафиня оформи хеттрика си, като асистенцията бе на Ламин Ямал.

До края на двубоя играчите на Барселона продължиха да си играят със съперника като котка с мишка и само късметът покри гостите от далеч по-тежка загуба.

Барселона излезе в мача със стартов състав със средна възраст от 24 години и 185 дни, което е най-ниската средна възраст на стартов състав за каталунците в Шампионска лига от ноември 2011 година. Тогава срещу БАТЕ Борисов тимът на Барселона бе със средна възраст от 23 години и 93 дни.

За Барселона това е втори успех в тази фаза на състезанието.

Байерн регистрира втора загуба.

На 6 ноември Барселона гостува в следващия си мач от турнира на Цървена звезда. В същия ден Байерн е домакин на Бенфика.