Манчестър Сити нади у дома Спарта (Прага) с 5:0, като четири от попаденията в мача паднаха след почивката.

Двата тима се изправиха в Манчестър, в двубой от  третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

Фил Фодън в 3-ата минута откри резултата в мача след асистенция на Мануел Аканджи.

За Фодън това е 17-и гол в Шампионска лига. По този показател той е на 8-о място сред ангрийските играчи, като изпревари Дейвид Бекъм, който е с 16. С гол повече от Фодън е Анди Коул (18).

След почивката играчите на мениджъра Хосеп Гуардиола проведоха истинска наказателна операция на съперника си.

В 47-ата минута Нейтън Аке вкара втори гол за Сити, но той бе отменен заради игра с ръка.

Второто попадение за домакините обаче не закъсня. То падна в 58-ата минута и бе дело на Ерлинг Холанд.

В 64-ата минута Джон Стоунс оформи класиката, а в 68-ата, с втория си гол в мача, Холанд покачи на 4:0.

Петият пирон в ковчега на Спарта постави Матеуш Нунеш в 88-ата минута.