Барселона води като домакин на Байерн с 3:1 след първото полувреме на мач от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

На Олимпийския стадион в Барселона Рафиня откри още в 57-ата секунда, което е най-бързият гол, допуснат от Байерн в Шампионска лига. Предишният рекорд бе от 2010 година, когато бишвият нападател на Манчестър Юнайтед Уейн Руни вкара на Байерн в 63-ата секунда.

В 10-ата минута Хари Кейн вкара за Байерн, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак Кейн успя да изравни, като в 18-ата минута бе точен за 1:1.

В 36-ата минута Байерн отново поведе, като голмайстор бе бившият нападател на тима от Мюнхен Роберт Левандовски.

В 45-ата минута, с втория си гол в мача, Рафиня направи 3:1. Асистенцията бе на младока Марк Касадо.

Барселона излезе в мача със стартов състав със средна възраст от 24 години и 185 дни, което е най-ниската средна възраст на стартов състав за каталунците в Шампионска лига от ноември 2011 година. Тогава срещу БАТЕ Борисов тимът на Барселона бе със средна възраст от 23 години и 93 дни.