Отборите на Аталанта и Селтик завършиха наравно 0:0 в двубой от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

Мачът се изигра в Бергамо.

Домакините имаха сериозно игрово превъзходство, като успяха да създадат куп добри положения пред вратата на Селтик, но не и да стигнат до гол. С ключова заслуга за това бе стражът на "детелините“ Каспер Шмайхел, който отчая играчите на домакините с намесите си.

До почивката футболистите на Аталанта стигнаха до почти дозина добри ситуации и три точни удара към вратата на съперника.

Шотландците се отчетоха с едва един точен удар.

След почивката ситуацията не се промени, като домакините продължиха да мачкат, но така и не успяха да преодолеят Шмайхел.

За Аталанта това е второ равенство в тази фаза на турнира, като тимът има и един успех.

Селтик постигна първо равенство, като има и победа и загуба. Шотландците изостават с точка от отбора от Бергамо.