Спартак (Варна) победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига.

Мачът се изигра на стадион "Спартак“ във Варна и бе дебютен начело на "соколите“ за Николай Киров.

Гостите от Пловдив играха от 58-ата минута с 10 души, след като в рамките на шест минути резервата Мартин Паскалев си изкара два жълти картона.

Тимът на Спартак също приключи мача с десет души, като в 88-ата минута вторият си жълт картон получи португалският халф Берна.

Именно той вкара гола за Спартак в 87-ата минута, като при радостта си от попадението съблече фланелката си, за което получи второто си официално предупреждение в мача.

На "Коритото“ домакините стартираха мача отлично, като още в първите секунди на двубоя играчите на Спартак имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Ахмед Ахмедов в наказателното поле на Локомотив, но не получиха такава.

В 24-ата минута Спартак стигна до гол чрез Ахмедов, който бе отменен заради игра с ръка.

Гостите от Пловдив като цяло имаха игрово превъзходство през първата част и стигнаха до повече добри положения за гол.

"Смърфовете“ отправиха и единственият точен удар към една от двете врати за полувремето.

След почивката домакините от Спартак вдигнаха оборотите и поеха инициативата, а след изгонването на Паскалев от гостите  наложиха още по-сериозно надмощие пред вратата на Мартин Луков.

В крайна сметка "соколите“ успяха да стигнат до победата с единствения си точен удар към вратата на Локомотив.

След 7-ия си успех за сезона, и преди останалите мачове от кръга, Спартак е на 4-ото място в класирането, на точка зад третия Ботев (Пловдив), но и с два мача повече от "канарчетата“.

Локомотив продължава негативната си серия, като регистрира 6-а загуба и седми пореден мач без успех.

На 2 ноември Спартак гостува на Крумовград, докато Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА-София.