Галатасарай спечели домакинството си на Елфсборг с 4:3 в третия кръг от Лига Европа. То бе на стадион "Рамс Парк" в столицата Истанбул.

Аржентинският нападател Мауро Икарди откри в 28-та минута след пас на белгиеца Дрис Мертенс. Автогол от вратаря Исак Петерсон удвои в 39-та преди Баръш Алпер Йълмаз да намери целта 5 по-късно, благодарение на асистенция от бразилския халф Габриел СараНиклас Хълт намали в 53-та минута чрез подаване на Симон ХедлундМайкъл Байду върна интригата в 65-та минута от наказателен удар, но Юнус Акгюн отново успокои домакините, вкарвайки в 83-та. Йохан Ларсон оформи крайния резултат във втората минута от добавеното време.

В предишния кръг турците поведоха с 2:0 като гости на РФС, но допуснаха изравняване за крайното 2:2 в Латвия. Сега Галатасарай е със 7 точки, а Елфсборг е с 3.