Актуалният европейски клубен и испанския шампион Реал (Мадрид) сътвори обрата на деня в Шампионска лига.

"Кралският клуб" победи германския гранд Борусия (Дортмунд) след като губеше с 0:2, стигайки до крайното 5:2.

Срещата бе повторение на финала в Шампионска лига през миналия сезон (успехът тогава беше за тима на Карло Анчелоти след победа с 2:0).

Мачът днес бе част от трети кръг на основната фаза на турнира през новия сезон.

Срещата се проведе на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица.

Дониел Мален откри резултата с гол в 30-ата минута. Асистенцията беше на гвинееца Серу Гираси.

Само 4 по-късно 20-годишният англичанин Джейми Биное-Битънс покачи на 2:0. Антонио Рюдигер върна едно попадение за "Белите". Това е случи в 60-ата минута, а само 3 по-късно Винисиус Жуниор изравни. В последните 10 минути Реал буквално сгазиха съперника си. Лукас Васкес направи обрата пълен в 83-ата, а нови две попадения на Винисиус (86' и 90+2') оформиха крайното 5:2.

Така серията на Реал срещу Борусия продължава. Тимът вече е с 4 поредни победи на този съперник.

В класирането двата тима вече имат по 6 точки.