Монако победи у дома Цървена звезда с 5:1 в мач от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига.

За Монако това е втори успех в този етап на турнира, като тимът има и едно равенство.

Цървена звезда регистрира трета загуба, като има само 2 отбелязани гола.

Монако повече в 20-ата минута чрез Такуми Минамино, но 7 минути по-късно Шериф Ндиайе въстанови равенството от дузпа.

В добавеното време на първата част сериозното превъзходство на Монако даде резултат, като швейцарският национал Брийл Емболо вкара за 2:1 за френския отбор.

В началото на втората част Монако окончателно отказа съперника, след като в 54-ата минута защитникът Стефан Синго доведе резултата до 3:1.

Две минути по-късно Емболо вкара нов гол за Монако, който бе отменен заради игра с ръка.

С втория си гол в мача, в 70-ата минута Такуми Минамино направи 4:1.

Крайното 5:1 оформи Мане Аклиуш в добавеното време на двубоя.

В следващия си мач в турнира, на 5 ноември Монако гостува на Болоня. Ден по-късно Цървена звезда приема Барселона.