Италианският гранд Милан победи с 3:1 белгийския Брюж в среща от трети кръг на основната фаза в Шампионска лига за сезон 2024/25.

Двубоят се игра на стадион "Сан Сиро" в Милано.

Резултатът откри Кристиян Пулишич в 34-ата минута. Той бе точен директно от корнер.

Още преди да са минали първите 10 минути гостите заплашиха вратата на Майк Менян. Жоел Ордоньес стреля много мощно от около 23 метра, а топката буквално разтресе напречната греда.

В 40-ата минута нигериецът Рафаел Ониедика бе изгонен директно след брутално нарушение, оставяйки Брюж с човек по-малко. Изненадващо 19-годишният защитник Кириани Сабе изравни в 51-ата минута, но 10 по-късно Тиджани Райндерс отново изведе "росонерите" напред. Нидерландецът оформи и крайното 3:1 като това се случи в 71-ата минута.

Попадение на Франческо Камарда в края бе отменено от ВАР поради засада.

Това беше първи успех за Милан през новия сезон в Шампионска лига след две поражения. Тимът е 18-и с 3 точки. Брюж остават със същия актив (3 точки) на 24-а позиция.