ЦСКА със загуба в Белгия в първия си мач в младежката Шампионска лига

Отборът на ЦСКА-София до 19 години загуби като гост на връстниците си от белгийския Генк с 1:3 в първи мач от втория предварителен кръг на младежката Шампионска лига.

Избраниците на бившия футболист на ЦСКА Румен Трифонов, които си осигуриха участие в престижното състезание, след като спечелиха Купата на БФС до 18 години, поведоха още в 3-ата минута с гол на халфа Петко Панайотов след асистенция на Божидар Петров.

Домакините изравниха в 33-ата минута чрез Сайду Туре.

След почивката ЦСКА понесе тежък удар, след като Лъчезар Иванов си изкара два жълти картона в рамките на минута.

В 73-ата минута Седрик Нуози пропусна дузпа за Генк.

В 80-ата минута Димитър Петров също бе изгонен, след като набързо си изкара два жълти картона.

В 81-ата минута Генк излезе напред в резултата с гол на Али Камара.

Крайното 3:1 за Генк оформи Лино Декресон от дузпа.

Реваншът е насрочен за 6 ноември от 16:00 часа на Националния стадион "Васил Левски“.

Победителят от сблъсъка ще се класира за 3-тия квалификационен кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу Абърдийн (Шотландия) или Академия Пушкаш (Унгария).