Лас Палмас надделя срещу Валенсия в гостуването си от 10-ия кръг на Ла Лига с 3:2. Срещата бе на стадион "Местая".

Пепелу откри за домакините от наказателен удар в 14-та минута. Алекс Муньос изравни в 43-та минута, а португалецът Фабио Силва направи обрата пълен в 54-та, благодарение на асистенция от Хосе Кампаня. Пепелу остави "прилепите" с човек по-малко в 70-та минута след червен картон, а Алберто Молейро направи 3:1 в 85-та минута чрез подаване на шотландеца Оливър МакбърниСесар Тарега фиксира резултата в четвъртата минута от добавеното време, а пасът дойде от Хосе Гая.

Валенсия е на последното 20-о място с 6 точки. Толкова има и вече предпоследният Лас Палмас, но отборът от Канарските острови е с по-добра голова разлика.