Ал Хилал победи Ал Аин с 5:4 като гост в третия кръг от азиатската Шампионска лига. Голямата новина на вечерта е завръщането на Неймар след година извън терените поради травма.

32-годишният бразилец не е играл, откакто се контузи по време на квалификационния мач за Мондиал 2026 срещу Уругвай през миналия октомври. Той получи нараняване на предна кръстна връзка в коляното и претърпя операция месец по-късно през ноември.

Днес съотборникът му Ренан Лоди откри в 26-та минута, но Суфиан Рахими изравни в 39-та. Сергей-Милинкович Савич отново изведе гостите напред във втората минута от добавеното време, а 3 по-късно се разписа и Салем Ал ДаусариМатео Санабрия намали в 63-та минута преди Ал Даусари да намери целта за втори път. Рахими също вкара втория си гол за вечерта в 67-та минута, но Ал Даусари оформи хеттрика си в 75-та. Две минути след това съотборникът му Неймар влезе от резервната скамейка вместо него. Рахими фиксира резултата в шестата минута от добавеното време след наказателен удар.

Ал Аин е 11-и с една точка, а Ал Хилал е първи с 9.