Ливърпул победи Челси с 2:1 като домакин в дербито от 8-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Двубоят се игра на стадион "Анфийлд" в Ливърпул.

Резултатът откри мегазвездата на "мърсисайдци" Мохамед Салах. Египетският национал и рекордьор по голове за "червените" отбеляза от дузпа в 29-ата минута.

В края на частта домакините можеха да получат още един 11-метров наказателен удар, но след преглед с ВАР съдията Джон Брукс реши, че няма нарушение на Роберт Санчес при шпагата му.

Сенегалецът Никълъс Джаксън изравни за "сините от Лондон" в 48-ата. Асистенцията бе на Мойзес Кайседо.

Радостта им не трая дълго след като едва 3 минути по-късно Къртис Джоунс изведе домакините отново напред след пас на Салах.

С успеха Ливърпул излезе отново на върха във временното класиране с актив от 21 точки. Това беше шеста поредна победа във всички турнири за тима, воден от нидерландеца Арне Слот. Шампионът Манчестър Сити е втори с 20. Челси са 6-и с 14 точки като прекъснаха серия от 7 мача без загуба.