Националният отбор на България при 15-годишните победи Уелс на турнира за Развитие на УЕФА след дузпи, като в редовното време мачът приключи 2:2. Според регламента в тази възрастова група не се играят продължения, а веднага се преминава към изпълнение на дузпи. Там родените през 2010-а година българи бяха по-точни.

Двата отбора бяха загубили първите си срещи на турнира, в който участват още Испания и Исландия. Българите бяха надиграни с 0:9 от Испания, а този резултат накара президента Георги Иванов да уволни от поста селекционера Владислав Вутов. Самият Вутов днес бе на срещата с Уелс като зрител, а начело на състава бе Тодор Симов, който води юношите до 19 години.

Уелс отстъпи с 1:3 в своята първия си мач от Исландия. Исландците и Испания ще се срещнат днес след обяд във втора среща за тези страни.

В 24-ата минута България излезе напред в резултата чрез Илия Антонов. Само след 3 минути по-късно уелсците стигнаха до гол. Джордж Уилямс нахлу отдясно на скорост и с удар по диагонала се разписа.

При дузпите българите вкараха първите 3 чрез Мартин Кузманов, Николай Неделчев и Александър Тодоров. За Уелс Пол Морено прати топката в горната греда, а при втория опит Тео Харингтън бе точен. Третата дузпа, изпълнена от Аксел Дончев, бе спасена от вратаря Алек Здравков. След това и Красимир Янакиев пропусна, а Уелс намали на 2:3. Точен изстрел на Витомир Тодоров гарантира успеха на българските момчета.

България: Алек Здравков, Антон Даскалов, Витомир Тодоров, Мартин Кузманов, Илия Антонов, Денислав Костов, Кристиян Митрушев, Калоян Недев, Манол Данчев, Александър Николов, Денислав Димитров (второ полувреме: Александър Тодоров, Красен Крумов, Николай Неделчев, Явор Кръстев, Росен Иванов, Владимир Речев, Максим Димитров)