6-кратният световен шампион Марк Маркес (Gresini Racing MotoGP) спечели състезанието за Голямата награда на Австралия в клас MotoGP, 17-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Испанецът измина 27-те обиколки за 39:47.702 минути. Той изпревари водача в общото класиране Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing) с 0.997 секунди, а трети се нареди първенецът от последните два сезона Франческо Баная (Ducati Lenovo Team), на 10.100 секунди зад победителя.

Маркес преодоля лош старт и изоставане назад, преди систематично да си проправи път напред и да подпечата третата си победа за сезона. Мартин водеше в по-голямата част от състезанието, а той и Маркес си размениха местата в последните моменти, преди Маркес да излезе на върха.

Въпреки второто място Мартин увеличи преднината си на върха в генералното подреждане. Той събра 424 точки, а вторият Баная има 404. На трета позиция е Маркес с 345 точки.