Григор Димитров се класира за финала на състезанието на твърди кортове в зала, което се провежда в шведската столица Стокхолм след успех с обрат от 2:6, 7:5, 6:4 над 7-ия поставен Талон Грикспор от Нидерландия.

Срещата продължи 2 часа и 26 минути.

Българинът загуби първата част след като опонентът му проби на два пъти подаването на нашенеца.

Във втората част двамата си размениха по един пробив, но при 6:5 Димитров спечели още веднъж подаването на опонента си, за да изравни сетовете.

В третата Грикспор можеше да пробие за 2:3, но 10-ият в света българин съумя да задържи подаването си. При 5:4 и сервис на нидерландеца, Димитров получи 3 мачбола, които обаче бяха отразени от 37-ия в света.

При открилия се четвърти мачбол обаче родната звезда спечели точката, с това и срещата.

Това е втора победа на Димитров над този съперник след тази с 3:0 сета на US Open този сезон.

В битка за трофея Григор ще излезе срещу американеца и негов добър приятел Томи Пол. Подробности и статистиката между него и Григор Димитров в директните двубои четете ТУК.

Димитров е шампион от турнира през 2013-а година и финалист от изданията през 2014-а и 2017-а и вече от 2024-а година.

Томи Пол също е шампион от този турнир. Той държи трофея от 2021-а година, а интересното е, че двамата с Димитров печелят дебютните си титли при мъжете от състезания на ATP точно на надпреварата в Швеция.