Завърналият се в елита и шампион от 2016-а година тим на Лестър сътвори уникален обрат от 0:2 на 3:2 при гостуването си на Саутхемптън в среща от 8-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят се игра на "Ст. Мери Стейдиъм" в Саутхемптън.

Домакините набързо поведоха с 2:0 до 28-ата минута след голове на Арчър (8') и Арибо (28').

"Лисиците" стартираха обрата в 65-ата минута когато Буананоте намали на 1:2. Райън Фрейзър от домакините бе изгонен в 73-ата за задържане в наказателното поле на Лестър и неостаряващата легенда Джейми Варди изравни след точно изпълнена дузпа.

Крайното 3:2 за гостите дойде чак в 8-ата минута на добавеното време когато Джордан Аю засече центриране от добре изпълнен ъглов удар и шутира по земя към вратата. Топката попадна в долния десен ъгъл и се оплете в мрежата.

С успеха Лестър вече са 13-и с 9 точки. Саутхемптън са последни (20-и) с 1 точка.