Тиери Нювил (i20 N Rally1 HYBRID) подхрани амбициите си за титлата, водейки след първите 8 етапа на рали Централна Европа, 12-и кръг от световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки.

Водачът в общото класиране оглавява подреждането след петъчния състезателен ден с време 1:04:40.0 часа, изпреварвайки един от големите си съперници - осемкратния световен шампион Себастиан Ожие (GR Yaris Rally1 HYBRID), който изостава на 6.4 секунди. Французинът призна, че просто не е бил достатъчно бърз, след като завърши деня втори.

Трети към момента е съотборникът на Нювил - От Тенак (i20 N Rally1 HYBRID), на 7.8 секунди от водача.

Първата световна титла вече е още една стъпка по-близо за Тиери Нювил, който има 225 точки и трябва да изпревари Тенак с поне две, а същевременно отстъпи с не повече от 10 на Ожие и 15 на Елфин Еванс, за да си гарантира трофея още в този предпоследен кръг, който приключва в неделя. Към момента От Тенак има 191 точки на второ място в генералното класиране, а третият Ожие е със 181.

Елфин Еванс (GR Yaris Rally1 HYBRID) се движи четвърти, на 15.1 секунди от Нювил.