Отборът на Ал-Насър постигна  пети успех за сезона в първенството на Саудитска Арабия.

В мач от 7-ия кръг на шампионата португалската суперзвезда Кристиано Роналдо и компания се наложиха драматично като гости над Ал-Шабаб с 2:1.

За Ал-Шабаб това бе трета загуба за сезона и втора поредна.

Гол от дузпа на Роналдо в седмата минута на добавеното време на мача донесе пълният комплект точки за Ал-Насър.

За да е драмата пълна, в 12-ата минута на продължението на мача Мохамед Симакан от Ал-Насър бе изгонен а домакините получиха дузпа. Абдерразах Хамдалах обаче пропусна и остави Ал-Шабаб без нищо от мача.

След нулево първо полувреме отборът на Ал-Насър поведе в 69-ата минута с гол на Аймерик Лапорте.

В 83-ата минута гол за Ал-Насър на Садио Мане бе отменен заради засада.

В 90-ата минута халфът на Ал-Насър Али Ал Хасан си вкара автогол за 1:1.

В класирането Ал-Насър е на второ място, като изостава с 4 точки от лидера Ал-Хилал, който е с пълен актив от томки след 7 успеха от 7 изиграни мача.