Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис турнира в зала, в Стокхолм.

На четвъртфиналите българският тенисист, който е поставен под №3 в схемата на надпреварата, премина експресно през 317-ия в ранглистата Доминик Щрикер от Швецария, побеждавайки го с 6:3, 6:2 за 1 час и 10 минути игра.

10-ият в света Димитров спечели първия сет с 6:3 гейма за 32 минути игра.

Българинът направи решителния пробив за успеха за 5:3 гейма.

Преди това Щрикер, който стартира мача ентусиазирано, стигна до няколко възможности да пробие подаването на българина, но Димитров показа класа и се измъкна.

Загубеният първи сет прекърши 22-годишният швейцарец, който изостана набързо във втория сет с два пробива за 0:3 гейма.

Щрикер направи опит да се върне в сета и в четвъртия гейм стигна до възможност за пробив, но не успя и Димитров прибра на сметката си седми пореден гейм.

До края на сета българинът на изпусна контрола и спечели мача.

За място на финала Димитров среща Талон Грикспоор от Нидерландия, който е на 37-о място в ранглистата.

Двамата ще се срещнат за втори път при професионалистите. На Откритото първенство на Съединените щати тази година Димитров спечели с 6:3, 6:3, 6:1.

За българина това ще бъде пето участие на полуфинал за годината.