Новият треньор на Берое Хосу Урибе дебютира официално начело на отбора от Стара Загора с домакинска победа.

В мач от 8-ия кръг  в efbet Лига на стадион "Берое“ тимът от Стара Загора победи гостуващия Спартак (Варна) с 3:0.

Гостите бяха много далеч от хубавите игри, които показваха преди прекъсването за националните тимове и можеше да отнесат и по-здрав бой.

Аржентинският бранител Енцо Еспиноса в 26-ата минута откри резултата в мача. Испанският нападател Исмаел Ферер удвои аванса на Берое в 40-ата минута.

В 78-ата минута, с петия си гол за сезона, Леандро Годой оформи крайното 3:0.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме с борба основно в средата на терена.

Домакините успяха да открият резултата след груба грешка на играчите на Спартак при изнасяне на топката към вратата на Берое.

Бърза контраатака на Берое в 40-ата минута донесе втория гол за тима от Стара Загора в мача.

През първата част гостите от Варна успяха да стигнат до само 1 точен удар към вратата на домакините.

Футболистите на Берое отправиха два точни удара, като и двата се превърнаха в попадения.

След почивката играта на Спартак тотално се разпадна, като домакините имаха пълен контрол върху ставащото на терена.

Така се стигна и до третото попадение във вратата на "соколите“, като отново в основата му бе безобразна игра в отбрана на Спартак.

След петия си успех за сезона, и преди останалите мачове от кръга, Берое се изкачи до шестата позиция в класирането.

Спартак регистрира трета загуба, като е на четвъртото място.