Берое води с 2:0 като домакин на Спартак (Варна) след първото полувреме на мач от 8-ия кръг в efbet Лига.

Аржентинският бранител Енцо Еспиноса в 26-ата минута откри резултата в мача. Испанският нападател Исмаел Ферер удвои аванса на Берое в 40-ата минута.

Дебют начело на Берое прави 55-годишният испански специалист Хосу Урибе.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме с борба основно в средата на терена.

Домакините успяха да открият резултата след груба грешка на играчите на Спартак при изнасяне на топката към вратата на Берое.

Бърза контраатака на Берое в 40-ата минута пък донесе втория гол за тима от Стара Загора в мача.

През първата част гостите от Варна успяха да стигнат до само 1 точен удар към вратата на домакините.

Футболистите на Берое отправиха два точни удара, като и двата се превърнаха в попадения.