Българският национален отбор по футбол на България до 15 години загуби катастрофално с 0:9 (0:3 след първото полувреме) от Испания в първия ден от турнира за "Развитие на УЕФА", на който домакин е София. По-късно днес се срещат другите два отбора Исландия и Уелс.

Горка Домингес вкара четири попадения за Испания, а Карлос Ромеро също се отчете с хеттрик. Другите голове бяха дело на Хулен Фустер и Айтор Гарсия.

За възпитаниците на Владислав Вутов следва двубой с Уелс на 20-и октомври, а на 23-и "лъвчетата" ще срещнат Исландия.

Състав на България: Алекс Здравков, Антон Даскалов, Мариан Славчев, Витомир Тодоров, Мартин Кузманов, Илия Антонов, Красен Крумов, Кристиян Митрушев, Манол Данчев, Красимир Янакиев, Явор Кръстев (второ полувреме: Пламен Пандазиев, Александър Тодоров, Денислав Костов, Калоян Недев, Максим Палиев, Максим Димитров, Владимир Речев, Александър Николов, Николай Неделчев, Денислав Димитров, Росен Иванов)