Третият от последния Мондиал Хърватия и Полша завършиха при зрелищното 3:3 в среща от група 1 на Лига "А" от турнира Лига на нациите по футбол при мъжете.

Двубоят се игра на стадион "PGE Narodowy" във Варшава.

Домакините откриха резултата с гол на халфа на Интер Пьотр Желински в 5-ата минута.

"Шахматистите" направиха фамозен обрат, вкарвайки 3 гола за 6 минути. Борна Соса изравни в 20-ата, а Петър Сучич сътвори обрата в 24-ата. Само 2 по-късно изгряващата звезда на Динамо (Загреб) Мартин Батурина направи резултата 1:3.

В края на полувремето халфът на Рома Никола Залевски намали на 2:3 (42'). Себастиан Шимански изравни за "дружина полска" в 68-ата. Головият пас бе на мегазвездата Роберт Левандовски.

Малко след това вратарят на гостите Доминик Ливакович беше изгонен с директен червен картон заради ужасяващо грубо влизане в противников играч.

След равенството Хърватия остават втори във временното класиране със 7 точки. Полша са трети с 4.