Португалия победи Полша с 3:1 като гост в третия кръг от Лигата на нациите. Двубоят бе на стадион "PGE Narodowy" в столицата Варшава и бе в Лига А, група "А1".

В 26-та минута плеймейкърът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш засече топката с глава в наказателното поле след центриране, отклони я с едно докосване към халфа на Манчестър Сити Бернардо Силва, който с левия крак от ждроп откри резултата. В 37-та минута крилото на Милан Рафаел Леао направи пробив от центъра, стреля, но удари гредата, а при добавката Кристиано Роналдо удвои с 906-ия си гол в професионалния футбол и трети от началото на това издание в турнира. Полузащитникът на Интер Пьотр Желински намали в 78-та минута, благодарение на асистенция от Кацпер Урбански. Ян Беднарек си вкара автогол в 88-та минута, фиксирайки крайния резултат.

Полша е трети във временното подреждане с 3 точки, а Португлия - първи с пълен брой от 9.