Португалия води с 2:0 в гостуването си на Полша от третия кръг в Лигата на нациите. Мачът ще е на стадион "PGE Narodowy" в столицата Варшава и е в Лига А, група "А1".

В 26-та минута плеймейкърът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш засече топката с глава в наказателното поле след центриране, отклони я с едно докосване към халфа на Манчестър Сити Бернардо Силва, който с левия крак от ждроп откри резултата. В 37-та минута крилото на Милан Рафаел Леао направи пробив от центъра, стреля, но удари гредата, а при добавката Кристиано Роналдо удвои с 906-ия си гол в професионалния футбол.

При този резултат Полша ще остане трети с 3 точки, а Португлия - първи с пълен брой от 9.

ПолшаЛукаш Скорупски, Себастиан Валукиевиж, Ян Беднарек, Павел Давидович, Пржемислав Франковски, Себастиан Шимански, Максимилиан Ойделе, Пьотр Желински, Никола Залевски, Карол Швидерски, Роберт Левандовски

ПортугалияДиого Коща, Диого Дало, Рубен Диаш, Ренато Вейга, Нуно Мендеш, Бруно Фернандеш, Рубен Невеш, Бернардо Силва, Рафаел Леао, Кристиано РОНАЛДО, Педро Нето