Новак Джокович се класира за финала на тенис турнира за мъже от сериите "Мастърс“ в Шанхай.

Сръбският тенисист, който е №4 в света и в схемата на състезанието, победи на полуфиналите 7-ият в ранглистата и в схемата Тейлър Фриц от Съединените щати с 6:4, 7:6(6). Мачът продължи 1 час и 55 минути.

Джокович остава със само 1 загубен сет в петте мача, които е изиграл до момента в настоящото издание на турнира в Шанхай.

Фриц влезе в мача срещу Ноле без загубен сет на турнира.

Това бе 10-и сблъсък между сърбина и американеца на професионално ниво, като Фриц остава без победа.

Успехът на Джокович осигури мечтан финал в Шанхай. Съперник на сърбина в мача за титлата ще бъде водачът в схемата и №1 в света Яник Синер от Италия.

Предстои 8-о издание на сблъсъците между Ноле и Синер, като Джокович има 4 успеха дотук.

Последните два мача между двамата са спечелени от италианеца.