Локомотив (София) победи с 3:2 Септември (София) в приятелски мач, игран в квартал "Драгалевци" в столицата.

Това бе и първа победа на "железничарите" под ръководството на Антон Велков, след като той пое тима за трети път в кариерата си на треньор.

Както е известно, Велков официално дебютира със загуба от Спартак във Варна.

Атанасиос Пицолис даде аванс на "железничарите“ в 25-ата минута. Мики Орачев бе точен в 31-ата. Светослав Диков реализира третото попадение за "червено-черните“ в 73-ата минута.

За своеобразните домакини от Септември головете отбелязаха Жан-Пиер да Силва и Никола Величковски бяха точни за Септември.

В първия мач след паузата за националните отбори Локомотив (София) домакинства на Крумовград на 19-и октомври от 12:45 часа, а на следващия ден Септември е домакин на Лудогорец от 19:15 часа.