Френският ветеран Ришар Гаске обяви, че ще се оттегли от активна спортна кариера на "домашния" Ролан Гарос 2025.

Известният с техничната си игра и еднорък бекхенд състезател стартира славния си път в този спорт заедно с легендата Рафаел Надал.

Двамата бяха смятани за бъдещи звезди в този спорт.

Гаске, който на едва 17 години влезе в "Топ 100" на мъжкия тенис, а впоследствие стигна до 7-а позиция в класацията, има спечелени 16 титли от турнири на сингъл, а в надпреварите от Големия шлем е с 3 полуфинала.

38-годишният Гаске има над 1000 двубоя на ниво ATP, печелейки над 600 от тях (605).

Спечелил е повече от 21 милиона долара от наградни фондове на турнири, в които е участвал.

В момента роденият в Безие играч се намира на незавидната 133-а позиция в света, но независимо кое място ще заема до "Ролан Гарос" 2025, то той със сигурност ще получи специална покана от организаторите.