Младежкият национален отбор на България по футбол до 21 години загуби като гост на връстниците си от Германия с 1:2  в предпоследния си мач от квалификациите за Европейското първенство през 2025 година в Словакия.

С успеха в Регенсбург германците си гарантираха първото място в крайното класиране в квалификационна група "D“ и класиране за еврофинали за седми пореден път.

Българският отбор, за когото мачът бе без значение, запазва третата си позиция в класирането.

Германия поведе в 9-ата минута чрез нападателя на Борусия (Дортмунд) Максимилиан Байер, който вкара с глава.

Постепенно българските футболисти изравниха играта и в 37-ата минута Марин Петков открадна една топка пред наказателното поле на домакините, комбинира със Станислав Шопов, който намери перфектно непокрития Никола Илиев, който вкара за 1:1.

Последва пропуск на Марин Петков.

През втората част тимът на Германия вдигна оборотите и в 66-ата минута отново поведе с гол на Ник Волтемаде от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Борислав Рупанов.

България приключва участието си в квалификациите с гостуване на Израел на унгарска земя идния вторник, докато за Германия предстои визита на втория в групата Полша, който има 21 точки.