Планетарният шампион Аржентина за втори пореден двубой от световните квалификации за Мондиал 2026 не успя да спечели. "Гаучосите" направиха 1:1 в гостуването си на Венецуела.

Ветеранът в защитата на аржентинците Николас Отаменди откри в 13-та минута. Нападателят на домакините Хосе Рондон фиксира крайния резултат в 65-та минута, когато бе намерен от Йеферсон Сотелдо.

Преди месец Аржентина загуби от Колумбия с 1:2 и последната победа на отбора е от 6-и септември (3:0) над Чили. Въпреки двете грешки, възпитаниците на Лионел Скалони са първи във временното класиране с 19 точки, на 3 пред втория Колумбия. Венецуела е седми с 11.

Звездата и капитан на гостите Лионел Меси се завърна в игра и изкара цял мач. Той лекуваше контузия след финала за Копа Америка и пропусна септемврийските квалификации.