Габриела Стоева и Евгени Панев се класираха за втория кръг на смесени двойки от международния турнир по бадминтон в Кайро, Египет. Стоева и Панев, които минаха квалификациите, спечелиха без игра след отказ на съперниците им - египтяните Юсиф Мохамед и Гана Елвазери. Днес двамата ще играят с четвъртите поставени - швейцарците Ян Ортю и Каролин Раклос.

Мартин Хлебарски и Панев загубиха на двойки от представителите на домакините Абделрахман Абделсатар и Монтасер Махмуд с 18:21, 10:21 за 25 минути.

По-рано вчера Стефани Стоева започна с победа на единично. Тя отстрани индийката Садхана Фенелон с 21:10, 21:10 за 26 минути. Следващата ѝ съперничка ще е водачката в схемата - унгарката Вивиен Шандорази.