Белгия завърши 2:2 с тима на Италия в дербито от Лига А, група 2 на Лига на нациите по футбол.

Двубоят се игра на стадион "Олимпико" в Рим.

Домакините откриха резултата още в 1-ата минута чрез Андреа Камбиасо. Защитникът на Ювентус бе в основната и на второто попадение в срещата. Той даде головият пас на Матео Ретеги за 2:0.

В 41-ата минута Лоренцо Пелегрини бе изгонен след като влезе грубо в краката на противников играч. Първоначално съдията даде жълт картон, но след преглед от ВАР го замени с червен.

Само минута по-късно "червените дяволи" намалиха изоставането. Точен за тях бе Максим де Каупер след асистенция на Леандро Тросар.

Самият Тросар донесе точката на белгийците, вкарвайки за 2:2 в 61-ата минута.

След равенството Италия вече е със 7 точки, оставайки на върха в класирането в този поток. Белгия са с 4 точки на третото място.

Двата тима играха един срещу друг точно в този турнир пред 3 години. Тогава с победата си тръгнаха "скуадра адзура" с 2:1 като домакини.