Хари Магуайър няма да играе за Манчестър Юнайтед в продължение на няколко седмици заради контузията, която получи в неделя. Защитникът на "червените дяволи" трябваше да получи медицинска помощ от терена в самия край на първото полувреме при равенството 0:0 на срещу Астън Вила в Бирмингам.

"Разочарован съм, че получих контузия. Ще бъда извън терена за няколко седмици, но ще се завърна още по-силен", написа английският национал в Инстаграма си.

Срещу Вила 31-годишният Магуайър започна като титуляр едва за трети път през сезона в Премиър лийг. Бранителят влезе от резервната скамейка срещу Порто в Лига Европа през миналия четвъртък и отбеляза изравнителен гол в последната минута.

Той бе оставен извън състава на Англия от мениджъра Лий Карсли за мачовете от Лигата на нациите срещу Гърция и Финландия през този месец.