Фиорентина победи гостуващия тим на Милан с 2:1 в последен мач от 7 кръг на италианската Серия "А". В двубоя на "Артемио Франки" имаше всичко - 3 гола, 3 пропуснати дузпи, червен картон и няколко жълти.

Мойс Кийн пръв започна с пропуските от 11 метра, след като Майк Менян спаси дузпата му в 22'. "Виолетовите" все пак поведоха в 35' с гол на Ясин Адли. След това дойде ред и на Тео Ернандес да пропусне от бялата точка в самия край на първата част, като този път Давид Де Хеа се отличи с чудесна намеса. 11 минути след подновяването на играта "росонерите" отново получиха 11-метров наказателен удар, но този път испанският страж отрази изстрела на Тами Ейбрахам.

След час игра гостите изравниха благодарение на Кристиан Пулишич. Алберт Гудмундсон оформи крайния резултат в 73', а в края на срещата наставникът на Фиорентина - Рафаеле Паладино, бе изгонен с червен картон.

"Виола" заемат 11-о място с 10 точки, докато играчите на Пауло Фонсека са 6-и с точка повече.