Жирона победи гостуващия тим на Атлетик Билбао с 2:1 в мач от 9 кръг на испанската Ла Лига.

"Лъвовете" можеха да открият резултата в 28', но Алекс Беренгуер изпусна дузпа, която бе спасен от стража на домакините Пауло Гацанига. Каталунците поведоха в 39' с гол на Ясер Асприля, но Ойхан Санчет изравни само две минути по-късно.

Гостите получиха право да изпълняват втора дузпа в 58', но Гацанига отново предусети какво ще се случи и остана в средата на вратата, спасявайки изстрела на Андер Ерера.

Главният съдия Хуан Пулидо отсъди трета дузпа дълбоко в продължението на мача, но този път тя бе в полза на Жирона, а защитникът Аитор Паредес от Билбао получи два жълти картона в рамките на минута. С изпълнението се влезлият в игра преди минути Кристиан Стуани и уругваецът не сбърка.

Така играчите на Мичел се изкачиха до 11-о място във временното класиране с 12 точки, докато възпитаниците на Ернесто Валверде са 6-и с две точки повече.